Karlı Birgün…

Kar benim için çocuklar gibi masumiyettir. Bembeyaz bir huzurdur. Kartopu, o beyaz huzurun munzur, yaramaz ama insanı neşelendiren keyfidir.

kar 1

Neşelenin biraz insanoğlu… Biraz daha toleranslı olun … Sırtına , yüzüne, camına bir kartopu geldi diye insan öldürecek kadar cani ruhlu olmaktan vazgeç…

Ne olurdu dükkanının camına bir kartopu gelince bir kartopuda sen alıp atsaydın bugün gazeteci Nuh Köklü yaşıyor olurdu… Olur mu kavga ederken alacağı cezanın hesabını yapar olmuş insanoğlu. Masum insanların canına zarar vermemeyi değilde alacağı kıtıbiyoz üç beş günlük cezanın hesabını yapanlara öyle bir ceza vereceksin ki rüyalarında bile temiz havaya, renk cümbüşü doğaya, gülen insan yüzüne hasret kalsın.

Erkek evlatlarına sen dünyanın en özel, en değerlisisin mesajı vererek büyüten toplumumuzda kızlarımıza, kadınlarımıza saygı bekliyoruz. Çocuklarımıza karşımızdakilere “kadın kişi, erkek kişi” değil “insan” olarak bakmayı öğretelim.

Biz bugün karda oynamaya çıktık. Güldük, neşelendik yaşadığımız günlere şükür ettim. Karda oynamaya çıktık minik kızımla. Dünyanın bütün kirleri, bütün kara kalplileri beyaz karın altında kalsın ve aklansın.

Her doğan güne “bugün en az bir canlıya insanca davranacağım” diyerek güne başlayın. Gün bitip yastığa kafanı koyunca “o gün yaptığın her güzel davranışını say” kendi kendine. Kimsenin bilmesine gerek yok. Bilmeni isterim o sayılarımız çoğaldıkça insan olma yolundayız… Daha iyi insan olmamıza çok yolumuz var.

kar 2

 

 

 

Reklamlar
GENEL kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: