Bayram Şekeri:)

Sevdiklerimizle geçireceğimiz nice sağlıklı mutlu bayramlarımız olsun.  Maşallah kuzuma, şükürler olsun yaradana…

ayna ayna soyle bana

Ayna ayna söyle bana benden güzeli var mı bu evde?

Sabah erkenden “hayydi kalkın!  bugün bayram ” diye seslenen fıstık kızımın sesiyle uyandık. Çekirdek ailemiz Berrasu nun hazırladığı kahvaltımızı yaptık. Anneanne ve dedesine gidip, bayram harçlığı ve ikramlık (çikolata) almak telaşıyla hızlı hızlı kahvaltı yaptı ve hazırlandı.

bayram 1

Bugün ilk defa kapalı bir mekanda, kalabalık bir topluluğun içinde bulundu.

Yavrumun gözleri sevinçten parladı. Evde en fazla üç kişi olabiliyorduk. Biran evi kalabalık görünce hemen hepimize salonda top oyunu oynattı . Bu yıl polis yüksekokuluna başlayan kuzenimi Malatya ya gittiği zamanlardan da çok severdi. Aradan geçen sürede unutmamış ve kaldığı yerden arkadaşlıklarına devam ettiler. “Merve sen bize oyun oynamaya gel, odam da çok güzel sana gösteririm” diye sevgisini ve heyecanını paylaştı.

Aile de her zaman en başta babam olmak üzere yaş sıralamasına göre her bayramlaşan sıradaki yerine geçer. Bu yıl Berrasu ben en sonda olmak istemiyorum dedi. Şerif dedesi de ilk sırayı biricik torununa verdi. Hanım efendi ilk bayram tebriğini alan kişi oldu:))

Ben el öpmesini hiç sevmem. O yüzden Berrasu’ya da küçüklüğünden beri kesinlikle el öptürmedim ve öğretmemiştim. Ama anneannesi ona bayram geleneklerini anlatmış. Küçüklerin el öptüğünü, büyüklerin de onlara harçlık verdiğini anlatmış. El öpmeyide göstermiş ama Berrasu kendi sitilini yaratmış. Önce alın, sonra çenesini diğer kişinin eline dokundurarak el öptü. Ne kadar “hayır el öpme” desemde pek bir hevesle kendi uydurduğu yöntemle el öpmek için uğraşıyordu. Kendi el öptükten sonra aynı şekilde anneanne ve dayısına da kendi elini öptürdü. Onlarda onun bu isteğini seve seve yerine getirdiler. Anneannesine ve Uğur dayısına da kendi el öptürdü:)

Berrasu nun en sevdiği yemeklerden oluşan bayram sofrasına sofrasını oturduk, ikramlarımızı aldık. Hepimize daha nice bayramlara sevdiklerimizle birllikte sağlıkla, huzurla kavuşmak nasip olsun.

bayram 2

Bayram selfimiz

Reklamlar
BERRASU ADA kategorisinde yayınlandı. Etiketler: , . 3 Comments »

3 Yanıt to “Bayram Şekeri:)”

 1. Türkay Says:

  Maşallah çok güzel olmuş Prenses 🙂
  Hepinize iyi bayramlar dilerim 🙂
  Hep gülün 🙂

  • ulku Says:

   hep beraber gülelim :)))

 2. Türker Says:

  Çok tatlı olmuş maşallah her gününüz böyle mutlu olsun inş.


Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: