Hayat Bayram Olsa…

5 1Bayramınız kutlu olsun. Allah sevdiklerinizle birlikte sağlıkla, huzurla bayram geçirmek nasip etsin. Senin ve sevdiklerinin sağlığınız yerindeyse, işte sana hergün bayram:))

ramazan 2014 1

Bizim kuzunun ramazan ayının son birkaç gününe ait fotoğrafları. Ramazan ayının her günü, bu sebepten bayram gibiydi benim için. Ne susuzluk ne açlık hiçbirini hissetmedim iftara kadar:))

ramazan 2014 2

Annesi dezenfekte edilmiş salatalık kabukları atılmasın diye gizlice maske yaptı. Kızı eksik kalır mı? “Çek fotoğrafımı herkese annem gibi yaptığımı söyle” diye de tembihledi.

Berrasu ile birlikte yıllarca yazın sıcağında, kışın kar fırtınasında günde birkaç defa çarşıya çıkardık. Ama hiçbirinde    Allah a şükür etmemişim.  Tabiki o günlerde de kendimce bir şükrüm vardı ama şimdiki şükürlerim çok daha farklı. Berrasu nun maskesi çıktıktan sonra ilk defa evden dışarı çıktığımızda çok sevgili Nazım Dayım ve Yüksel Yengemin evinin önüne gittik. El sallamak istedik gece gündüz kızımın şifa bulması için dualar eden, her ihtiyacımızda yanımızda olan yengeme ve dayıma. Çok duygusal bir andı. O gün el ele yürüyerek bütün çarşıyı dolaştık. Yolda karşılaştığımız bütün dostlarımız bu defa sevinçten, şükürden dolayı ağladı. Bir başka duygusal anımız da, sevgili Berna nın sevincimizi paylaşmak için Sinop’tan bizi telefonla aramasıydı. Allah hepinizden razı olsun.

ramazan 2014 3.jpg2696

Hızlı tren falan değil:)) Evde kurulan ama çalışan bir tren:)) Şehir kuruldu, istasyonlar yapıldı, yolcular offfladı puffladı, bazı yolculara trafik kuralları kursu açıldı… Herşey sakin sakin yapıldı ama başarıyla sonuçlandı:))

Bayramlar sağlıklı olunca güzelmiş. Hepimizin bayramı kutlu olsun. Umarım ülkemiz ve dünya da sevgiyle dolar, bayram coşkusuyla  kalır.

Reklamlar
BERRASU ADA kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: