Etüt Beslenmeli Okullar Kapatılmasın İmza Kampanyası…

Eğitim ile ilgili hergün yeni bir değişiklik haberi alıyoruz. Duyduğum her haberden öğretmen olarak ayrı etkileniyorum veli olarak ayrı etkileniyorum.

5,buçuk yaşındaki oyun çocuklarını okula başlatıyorlar.

Birçok çocuğun devam ettiği okulun statüsü değiştirildi yeni bir isim aldı. Belki de çocuğunuz eylül ayında okulum dediği okulundan ayrılacak yeni bir binada eğitim hayatına devam edecek.

Belki de bir çok öğrenci öğretmeninden ayrılmak zorunda kalacak. Bir süredir öğretmenler “gelecek yıl kendi okulumda kalacak mıyım?” kaygısı taşımakta. Çalıştığı okulda norm kadro fazlası olduğu için başka okula gitmek zorunda kalacak binlerce öğretmen olacak. Henüz öğretmenlerinden ayrılacakları haberlerini almadıkları için veliler ve öğrenciler öğretmenimizi istiyoruz kamanyaları başlatmadılar. Ama eylül ayında birçok çocuğumuz öğretmeninden ayrılmış olduğu haberini alacak.

Çalışan annelerin özellikle tercih ettiği Etüt Beslenme Okulları’ da 4+4+4 sistemindeki değişikliklerden nasibini aldı. Etüt Beslenme Okullarının statüsü değiştirildi, adrese dayalı kayıt yapılmaya başlanacağı belirtildi. Binlerce çalışan anne zor durumda… Binlerce aile zor durumda… Binlerce çocuk ailesi ile birlikte yaz tatili keyfi yaşayamadan gelecek kaygısı taşıyor . Benim çocuğum o okullara gitmiyor demeyin.  http://imzakampanyam.com/etud-beslenmeli-okullar-kapatilmasin-imza-kampanyasi na katıl ve bu ailelerin seslerini duyurmalarına destek ver.

Facebook : Etüt Beslenme okulları veli iletişim platformuna katıl.

Twiter: Çalışan kadın için en iyi alternatif olan okullarımızın kapatılmaması için neler yapabiliriz diyenler için #etütbeslenme twiter Hastag

NOT: Norm kadro fazlası olmak: Öğretmenler çalıştıkları her yıl için hizmet puanı alıyor. Bu hizmet puanıda çalıştığı okulun köy, ,ilçe, şehir merkezinde olup olmadığına göre değişiyor. Okuldaki öğretmenler arasında da kazandığı hizmet puanına göre bir sıralama vardır. Okuldaki norm fazlası öğretmenler de belirlenirken okula geliş sırası göre değil hizmet puanı göz önünde bulunduruluyor. Bulunduğu okulda 7 yıldır çalışan A öğretmeninin 100 puanı var. Çalıştığı okulda 3 yıldır çalışan B öğretmeninin 150 puanı var. Norm kadrosu belirlenirken B öğretmeni okulda kalır, A öğretmeni başka okula gönderilir. A öğretmeni ile öğrencileri birbirinden ayrılmak zorunda kalır…

Reklamlar
GENEL kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: