23 Nisan Etkinlikleri 1…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşıyor. Berrasu’ya Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve çocuk bayramını anlayabileceği şekilde anlatmaya çalışıyorum.

23 Nisan’ın çocuk şenliği olduğunu ve o gün bayraklarla gezildiğini biliyor. Geçen yıl bayramda ilçemizdeki stadyum törenini birlikte izlemiştik. Canı her istediğinde bayrama gideceğini düşünüyor. Şeker bayramında ve kurban bayramında “beni bayrama götür” diye tutturmuştu…

Bu ay Pepe Dergisi çok güzel etkinlikler hazırlamış. Özellikle ilk defa bilmece ile karşılaşan Berrasu’nun çok hoşuna gitti. Ayrıca  dergideki Atatürk ve 23 Nisan konulu şiirlerin yazılı olduğu bayram kartları etkinliği de oldukça güzel olmuş. 23 Nisan ve Çocuk Bayramı konulu bayram kartları hazırlıyoruz. Kartları postaneye gidip postalayacağız.

23 Nisan’da bayram gününüzü planlarken size yardımcı olması için çocuklarınızla birlikte katılabileceğiniz etkinliklerden bahsetmek

 istiyorum.

İstanbul Oyuncak Müzesi Etkinlikleri:

23 Nisan Pazartesi gününe özel olarak 09.30-18.00 saatleri arasında açık olacak

müze etkinlik programı aşağıdaki gibidir.

Memo’nun Uzay Macerası – Tiyatro Oyunu Saat:14.00-14.45

Faber-Castell ile Uzayı Renklendiriyorum – Boyama Çalışması Saat:15.00-15.45

Kıvanç Eser Bale Okulu Uzayda Yolculuk- Bale Gösterisi Saat : 16.00-16.30

Müze giriş ücretleri indirimli 5 TL, tam 8 TL’dir. Müze ziyaretçileri etkinliklere ücretsiz katılabilecektir. İstanbul Oyuncak Müzesi etkinlik bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şişli Belediyesi Çocuk Şenliği ve Zaman Kapsülü Etkinliği:

Şişli Belediyesi’nin ev sahipliğinde, bu yıl Maçka Parkı’nda düzenlenecek olan, 23 Nisan şenliğinde çocuklar zaman kapsülüyle geleceğe mektuplar bırakacaklar.

Bu yıl ev sahipliğini Şişli Belediyesi’nin, organizasyonunu Wish İstanbul’un üstlendiği Maçka Parkı’nda yapılacak olan 23 Nisan Şenliği’nde, çocuklar aileleriyle birlikte eğlenceli anlar yaşayacak. 

Bu zaman kapsülüne konulmak üzere ilkokul çağındaki çocuklar, 10 Mart 2012 tarihinden itibaren mektuplarını mektup@23nisan2023.com adresine mail olarak gönderebilirler ya da şenliğe özel düzenlenmiş internet sitesi üzerinden mesajlarını bırakabilirler. Şenliğin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Çocuk Şenliği Etkinlikleri:

Çocuk Sanat Merkezi resim bölümü öğrencilerinin sergisi 23 Nisan 2012 Saat: 16 da Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılacaktır.

Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin performanslarını sergileyecekleri Çocuk Şenliği kutlamaları 22 Nisan Pazar günü, Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Mevkii’nde Saat 14’te başlayacaktır.

 

İstanbul Modern Doğal Hayatın Sanatçıları Etkinliği

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, müzenin kapalı olduğu Pazartesi günü kapılarını çocuklara açarak kutlamaya başlıyor.İstanbul Modern’in bu yıl yedincisini düzenlediği Çocuk Şenliği’nde Doğal Hayatın Sanatçıları adlı program, 23 Nisan – 29 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Doğal Hayatın Sanatçıları, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan canlıları konu alıyor. Gelecek neslin temsilcisi olan çocuklar İstanbul Modern‘in 7. Çocuk Şenliği’nde gerçekleştirdikleri sanatuygulamalarıyla, doğal hayatın ve canlıların koruyuculunu üstleniyorlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar İstanbul Modern’de sadece eğlenerek öğrenmekle kalmıyor, sanat çalışmalarıyla geleceğe yön verecek önemli bir adım atıyorlar.   

İstanbul Modern‘in 7. Çocuk Şenliği’nin program akışına buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar
GENEL kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: