Tahta Parçaları…

Tamir ve inşaat oyunlarını çok seven Berrasu’nun bir malzemesi eksikmiş. Uzun süredir çekicinin olmadığını söylüyordu. Cumartesi mağazaları gezmeme izin vermesi anlaşması yaparak Kadıköy’ e gittik. Birkaç küçük itiraz dışında ilk defa mağazalara girmeme, bir sürü kıyafeti alıp kabinde deneme keyfi yaşamama izin verdi. Mağazalardan sonra kitapçı ve oyuncakçı gezeceğimize de ben söz vermiştim.

Oyuncakçıya girdiğimizde yalnızca çekiçli bir tamir seti beğendi. Ama geçen yaz dünyanın parasını verip Tamirci Manny tamir seti aldığım için o uyduruk tamirci malzemelerini almamayı teklif ettim. “Senin yalnız çekice ihtiyacın var ben sana onu alırım” dedim. Olgunca davrandı ve kabul etti.  İş Bankası Kültür Yayınları kitapçısında birçok kitabı inceledi daha önce kullandığı çıkartmalı bir kitabı almak istedi. İstediği kitabı aldım.

Berrasu ile sorun yaşamadık ama Fenerbahçe – Galatasaray derbisi olduğu gün Kadıköy’e gitmemek gerekirmiş. Eve dönüşümüz biraz maceralı oldu. Müthiş coşkulu Fenerbahçe taraftar topluluğu bütün yolları kapatmıştı. Trafik milim milim ilerliyordu. Fenerbahçe Stadı yakınında bir saatten fazla bekledik. Beklemekten sıkılan başka dolmuş şoförü minibüs yoluna geçmeye karar verince bizde o dolmuşa geçtik, eve dönebildik…

Berrasu’nun istediği çekici de ertesi günü aldık. Çok sevindi. Eve dönünce tahta parçaları ile inşaat yaptık. Tahta masa, sandalye,  labirent, evler, gökdelenler… Fotoğraftaki tahtalar mobilyacıda on santimetre uzunlukta kesilerek hazırlandı. Eve getirdiğimden beri zevkle oynuyor. Oynarken taze kereste kokusuda geliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Reklamlar
BERRASU ADA kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: