Aile Boyu Vertigo…

Dünyadaki en büyük zenginlik sağlıktır. Bazen bunu unutuyoruz. Dün sabah uyandığımda gözümü bir açtım dünya dönüyor. Oda fırıl fırıl dönüyor. Hemen Volkan’ı uyandırdım. Çok uzun süre başım döndü. Bize ne oluyor dedik bir anda. Bunu söylememizin bir sebebi vardı aslında.

Bir buçuk ay kadar önce kardeşim Uğur’un çok sık olmasa da bir baş dönmesi oldu. Baygınlık hissi yaşıyorum deyince; beyinden emar, tomografi, egg, uyku eggsi çekildi. Bir doktorun yorumundan çok fazla korktuk. Uyku egg si hatta ikinci defa çekildi. Yılbaşı gecesi falan neredeyse hepimiz zorla gülümsüyorduk. Sonuç ne çıkacak diye tedirgin ve üzgündük. Allah’a şükür yeni yılın ilk cuması beyin ile ilgili bütün sonuçlar çok temiz haberini aldık. Vertigo olduğu sonucuna varıldı ve kısa bir süre ilaç tedavisi olacak.

Bu bizi sevindiren haberden sonra geçtiğimiz çarşamba günü babam sokakta rahatsızlanıyor. Çok büyük tesadüf komşumuz acilde babamı sedyeye koyarlarken görüyor. Müdahale odasında ekg’si çekildiğini görünce annemi arıyor. Annem bana telefon ettiğinde “baban kalp krizi geçiriyormuş, acildeymiş” dedi…Okulda neye uğradığımı şaşırdım. Beni okul müdür yardımcımız sağolsun anında hastaneye götürdü. Babam kalp krizi geçirmiyormuş. Doktorlar ilaç zehirlemesi dediler eve döndük. Ertesi sabah yine annem telefonda “babamın başının döndüğünü yataktan hiç kalkamadığını” söyledi. Kardeşim hemen babamı alıp başka bir hastanenin aciline götürdü. Bende Berrasu ile ne kadar hızlı hazırlanabilirsem o kadar hızlı hastaneye gittik. Serum, tahliller sonuç babama da vertigo teşhisi koyuldu.

Çok büyük tesadüf ailede herkes vertigo.

Bütün evlerimizde bir hastalıktır gidiyor. Daha geçen hafta gripten yatan Ferhat babamdan sonra Şerife annemde evde kaç gündür gripten yatıyor.

Hepimize çok geçmiş olsun. Allah herkese sağlık versin.

Reklamlar
GENEL kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: