Gölde… Tübitak Yayınları…

Tübitak yayınlarının popüler bilim kitaplarından erken çocukluk serisinin çoğu Berrasu’nun kütüphanesine katıldı, katılmaya da devam edecek.

“Gölde” bir gölde yaşayan hayvanları ve yaşamı anlatıyor. Ördekler, kuğular, sazlıklar, yusufcuklar ve özellikle kurbağalar…

Jöleye benzeyen bir yumurta olarak başlıyor kurbağanın yaşam serüveni. Yumurta iribaş oluyor. Küçücük iribaş kendini kocaman dişli balıklardan koruyabilirse değişmeye başlıyor. Ön bacakları, arka bacakları çıkıyor ve kuyruğu kayboluyor. Kurbağa gelişimini tamamlıyor. Karnını doyurması gerekiyor. Yapışkan dilini çıkarıyor ve avlanıyor. Ne yakaladığını artık siz kitabı alıp okuyunca öğreneceksiniz.

Görseller  özellikle dikkat çekecek kadar çok canlı ve ayrıntılı. Kitabın anlatımı sürükleyici. Bilgiler akılda kalıcı. Birçoğumuza fen derslerinde kurbağanın gelişimi anlatılmıştır.

Lisede fen bölümünde okumama rağmen kurbağanın gelişim sürecini bu kadar kalıcı öğrendiğimi hatırlamıyorum. Kitap +3 demesine rağmen Berrasu iki yaşından beri bu kitabı severek ve anlayarak zevkle okutuyor. Sürekli okuduğumuz kitaplar için okutuyor yerine okuyor desem abartılı olmaz. Çünkü sık sık okuduğumuz bütün kitapları satır satır ezberledi. Kitabı kendi eline alıyor ve okuyor. Hatta birçok yerde kendi kullanmak istediği kelimeleri kullanarak okuyor.  Berrasu’ya “Gölde ve Kültürlü Kurt” kitapları Montessori mail grubumuzun 2011 yeni yıl hediyesi çekilişinden hediye olarak gelmişti.

Gölde

Tübitak Yayınları

Yazar: Anna Milbourne

Çeviren: Ebru Kılıç

Yayın Yılı: 2008

ISBN:9754034738
3-6 yaş

Önerdiğim Yaş: +2

Reklamlar
KİTAPLAR kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: