Huyu Değişti…

Evde Berrasu ile bazı sorunlar yaşıyoruz. Bir kere çok sinirli. Çocuk yaz tatilinde anneyi hep evde gördü. Kalabalıklarda zaman geçirdi. Eve döndü. Anne çalışmaya başladı. Baba çalışmaya başladı. Ona çok iyi davranan babaannesi var ama o bunu kullanıyor. Babaanne “hayır” demeyi bilmiyor. Bir tek torununa karşı değil Şerife Annem kimseye “HAYIR” demeyen bir insan.

Tatil sonrası bir türlü düzenli,rutin hayatımıza dönemedik. Hatta eve döndüğümüzden beri süren temizlik, çamaşır vs bile “bu evde sürekli çamaşır yıkanıyor” diye söylenmesine sebep oldu. Hatta babasını “sen sürekli evi dağıtıyorsun, eşyalarını yanlış yerlere koyuyorsun” diye azarlamasına kadar vardı. ( Babası  aslında hiç dağınık değildir.) Alışkın olduğu çok düzenli, temiz eve henüz  kavuşamadı. Hergün yaşadığı rutinleri de (oyun, aktivite, gezme-tozma) bulamadı. Üstelik bu arada bir de hastalık geçirince tatlı, bıcır bıcır konuşan Berrasu gitti yerine bir cadı Berrasu geldi.

Kızım henüz 33 aylık ama sınıfımdaki birçok öğrenciden daha çok etkinlik yapmıştır ve yapmaya da meraklı. El kaslarının gelişiminin okul başarısındaki önemini bildiğim için konuya çok fazla önem veriyorum. Evde son günlerde fırsat buldukça sulu boya çalışması yapıyoruz.

Henüz uyum programında olan birinci sınıf öğrencilerime çeşitli el kası geliştirme çalışmaları yaptırıyorum. Sınıfta oyunlar, şarkılar, oyun hamuru, makas çalışmaları, sulu boya, maşa ile ponpon aktarma çalışmaları yapıyoruz.

Hiç daha önce sulu boya kullanmamış olan öğrencim de var. El kasları yaşıtlarına göre çok fazla gelişmiş, dikkat sorunu olmadan, sıkılmadan verdiğim etkinliği yapan da var. Daha malzeme çıkarma aşamasında başka çalışmaya geçelim mi sıkıldım diyerek  konsantrasyonu az olan öğrencilerim de var.

Anne olmak yeterince zorken, birinci sınıfı okutan öğretmen  anne olmak daha da bir zor (muş.)…

Reklamlar
BERRASU ADA kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: