TATİLDEN SEÇMELER 2… Mangal…

Hava o kadar sıcakki Malatya resmen yanıyor. Dün çarşıdan gelen bir tanıdığım çarşıdaki derecenin 48 dereceyi gösterdiğini söyledi. Dede evinde klima yok. ( İstanbul’daki ev: Anneanne evi- Malatya’daki ev: Dede evi) Berrasu nerdeyse hiçbirşey yemiyor. Çocuk haklı. Sabah kahvaltısını ben bile zorla yaptım. Berrasu yemek yemeyince hemen onun seveceği yiyecekler ve yiyebileceği mekanlar aranıyor.

Örenden tatilden dönerken “alacağın ürünü tarladan kendin topla” diyen bir çiftçinin tarlasından domates toplamıştık. Berrasu tarladan domates toplamayı çok sevmişti. Bugün yine gideceğimiz bahçede domates var deyince “domates tarlasına gidiyoruz” diye çok sevindi.

Gündüzbey’deki  Değirmen Tarlası  mevkiindeki tarlamıza gittik. Mangal yapmak için malzemeleri alırken Berrasu yolda kucağımda uyudu. Arabada derin derin uyuyan çocuk bahçeye geldiğimizde uyandı. Az uyuduğu için gün içinde sık sık birşeyleri bahane etti inatlaştı, mızırdandı.

Sıcağın etkisinden gündüz yemek yemiyor. Sıcağın etkisinden gece uyuyamıyor. Sıcak bir tek oyun oynamasını etkilemedi. Kaç gündür hergün yeni yeni arkadaşlarla tanışıyor. Her tanıştığı çocukla anında kaynaşıyor. Hatta karşısındaki çocuklara konuşma fırsatı vermeden konuşuyor. Oyunlar planlıyor, oyunları arkadaşlarına anlatıyor ve  oynuyorlar. Kızımın kendine güveninin farkındaydım. Çok arkadaşı olmadığı için çekingen tavırları bazen beni üzüyordu. Ama birkaç gündür burada farklı bir Berrasu ortaya çıktı.

Yarın ramazanın ilk orucunu tutacağız. Bu sıcak havada nasıl oruç tutulur yarın tecrübe edeceğim.

Herkese hayırlı ramazanlar…

Reklamlar
BERRASU ADA kategorisinde yayınlandı. Etiketler: . Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: