Prof.Dr. Mete DÜREN

Her meslek iyi yapılmalıdır. İnsan olarak bazı mesleklerde çalışanlardan daha da iyi olmalarını isteriz. Bunlardan biri doktorlardır. Doktora gittiğimizde çok sıra beklemek istemeyiz. Muayeneye girince bizimle çok uzun uzun ilgilenilmesini isteriz. Az önce dışarıda beklerken oflayan puflayan içerdeki de çıkmak bilmedi diye söylenen biz gider, yerine içeride az daha benimle ilgilensin diyen yeni biz gelir. Ne kadar çelişiğiz aslında.

Doktorumun bana güven vermesi çok önemlidir. Doktor seçiminde çok ince eler sık dokurum ama en sonunda da bana güven veren doktoru bulurum. Nerden aklıma geldi doktor meselesi.

Doktorlar anneme yıllar önce tiroit ameliyatı olması gerektiğini söylemişti. Ameliyat olmaktan çok korkuyordu. Ameliyat için öyle bir cerrah bulmuştuk ki endokrini konusunda başarısı Türkiye’yi aşmış dünyada herkesin tanıdığı bir profesördü. Birkaç yıl önce çok başarılı bir ameliyat geçirdi. Boşu boşuna onca yıl sıkıntı çektiğine üzülmüştü. Prof. Dr. Mete Düren yıllar sonra benimde doktorum olmuştu.

Annem dün tiroit testlerini yaptırdığını, gittiği doktorun ilacını artırdığını anlattı. Ama içinde bir yerde gittiği doktora bir güvensizlik olduğu belliydi. Hemen ameliyatını yapmış olan Prof. Dr. Mete Düren’ e mail attım. Tahlil sonucunu ve annemin hissettiklerini kendisinin fikrinin ne olduğunu sordum. Mete Hoca tam 10 dakika içinde bana telefonla geri döndü ve fikirlerini paylaştı.

Bunda şaşıracak ne mi var? Bilen bilir Mete Hoca’nın işinin nasıl piri olduğunu, ne kadar yoğun çalıştığını. Bazen pratisyen bir doktora bile derdimizi anlatmak için günlerce sıra bekliyoruz. Dünyanın en değerli birkaç endokrin cerrahi uzmanından biri olan Mete hocamız dakikalar sonra tahlil sonucunu soran hastasını kendi arıyor. İnsana saygı, insana değer, insan sevgisi,… 

METE DÜREN Hocam, biz hastalarınıza verdiğiniz değer için çok TEŞEKKÜRLER.

Guatr ve tiroit hastalıkları ile ilgili bilgi için Prof. Dr. Mete Düren’in web sayfasına bakmanızı tavsiye ederim.

Reklamlar
GENEL kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: