Çocuğunuzun Kilosu ve Boyu Normal mi?

Berrasu dünyaya gelmeden anne karnında birçok engeli aşmıştı. Güçlü bir çocuk olduğunu daha o zamandan belli etmişti. Dünyaya gelmek için gösterdiği direnç  ile de özellikle bana destek olmuştu. Çocuğumuz doğmadan ne kadar çok meraklarımız vardı. Hep aklımızdaki soru  “sağlıklı mı?” sorusuydu. Her doktora gittiğimizde sağlıklı gelişimini görmek bizi çok mutlu ediyordu. Boy ve kilo konusunda çok ilerde olduğu hep söyleniyordu. Ama doğduğunda çok zayıftı. Ama inanılmaz güçlü bir bebek olarak dünyaya gelmişti. Kemik yapısının çok güçlü olduğunu belirtiyordu doktorumuz.

Çocuk doktorumuza (Ceyda Emeksiz Kapıcıoğlu) gittiğimiz her kontrolde kilosunun hep alt sınıra yakın, ama boyunun ortalamanın üstünde olduğunu öğreniyorduk. Anne normal boy sınırlarında ama babası oldukça uzun olunca demek ki babaya çekmiş diyoruz.

Çocuğunuzun boyu ve kilosu hakkında size fikir verecek ama asıl önemlisi hoş birkaç dakika geçirmenizi sağlayacağını düşündüğüm iki web adresini paylaşmak istiyorum.

Çocuğunuzun boyunun ve kilosunun normal olup olmadığını istatistik verilere göre değerlendiriyor. http://www.tuik.gov.tr/TuikCocuk/Start.do ayrıca çocuğunuzun ismi ile ilgili de eğlenceli istatistik sonuçlar  da veriyor.

Danino’nun Facebook sayfasında eğlenceli bir hesaplama aracı var. “Çocuğunuz 18 yaşına geldiğinde boyu ne kadar olacak?” sorusuna cevap bulmanıza yardımcı olacak hoş bir test.  Bu eğlenceli hesaplama aracında “İskelet Yaşını Kullanmadan Yetişkinlerin Boyunu Tahmin Etmek: Khamis-Roche Yöntemi” kullanılıyor.

http://www.facebook.com/DaninoTurkiye?sk=app_198995986807187

Reklamlar
ÇOCUK EĞİTİMİ kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: